Strona główna » Wakacje w Bułgarii – czy warto?

Wakacje w Bułgarii – czy warto?

Przeciętnemu Polakowi Bułgaria kojarzy się z olejkiem różanym,udanym urlopem w czasach komuny i uskutecznianiem handlu artykułami kosmetycznymi znanej marki. Okazuje się jednak, że w ostatnich latach bułgarska riwiera zyskuje na popularności. Morze Czarne wśród złocistych plaż jest wymarzonym miejscem wwypoczynku dla rodzin z dziećmi,.Jeśli chcecie zafundować sobie tanie wakacje na Bałkanach ,pomyślcie o Bułgarii.Noclegi nad morzem proponują sympatyczne rodzinne hotele i pensjonaty .Pogoda gwarantowana.

Wśród najbardziej malowniczych miejscowości z pewnością warto wymienić Nesebyr i Sozopoł – z ich niebanalną architekturą z epoki odrodzenia narodowego, stylowymi knajpkami i unikatowymi zabytkami wpisanymi na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.Tanie wakacje i udany wypoczynek to marzenie każdego z nas. Morze Czarne otoczone łagodnymi wzgórzami Starej Płaniny pięknie komponuje się z kamienno – drewnianą architekturą ,krętymi uliczkami i sklepikami z rękodziełem artystycznym. To bardzo popularne miejsca wypoczynku. Noclegi nad morzem warto zarezerwować więc w pobliskich kurortach , z których bez problemu dostaniemy się do tych zabytkowych miasteczek korzystając z komunikacji transportu publicznego.

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek tutejsze biura podróży proponują liczne atrakcje : safari, zwiedzanie rezerwatów przyrody , wycieczki do Istambułu i Troi w pobliskiej Turcji – to tylko niektóre z ofert. Tanie wakacje w Bułgarii połączone ze zwiedzeniem zabytkowego Bizancjum są możliwe. Miłośnicy pięknej opalenizny mogą liczyć na słońce każdego dnia,a wielbiciele sportów wodnych na dogodne warunki do ich uprawiania. Noclegi nad morzem w cenie na każdą kieszeń –od ekskluzywnych i drogich hoteli po trzygwiazdkowe kameralne pensjonaty z miłą obsługą.Morze Czarne latem jest oblegane przez turystów , którzy kochają jego ciepłe wody i bezpieczną kąpiel .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. a mozesz sie wypowiedziec na temat domków letniskowych w Bułgarii? jakie są warunki?

    Odpowiedz
  2. Na waakcje do Bułgarii jeszcze od trzech lat. Uwielbiam Morze Czarne. Wtym roku tez sie wybieram na począktu sierpnia.

    Odpowiedz
  3. własnie wróciłem z Bulgarii. Było świetnie. Za rok tez sie tam wybierzemy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz