Strona główna » Moje zdanie o wszelkiej maści przewodnikach turystycznych

Moje zdanie o wszelkiej maści przewodnikach turystycznych

Wiele osób pyta mnie o podróże, wycieczki, wczasy oraz przewodniki turystyczne, które jako księgarz, sprzedawca i antykwariusz mógłbym polecić innym, potrzebującym zasięgnąć elementarnej wiedzy o kraju, państwie, rejonie czy krainie, do której planują się udać tego roku, w te wiele pogodowo obiecujące wakacje anno domini 2012. Nie wiem, co odpowiedzieć, gdyż większość tego typu wydawnictw bazuje na szablonowej, encyklopedycznej wiedzy o danym kraju, rejonie bądź krainie. Bardzo trudno byłoby mi ze stuprocentową pewnością polecić jakiś konkretny  bardzo dobry przewodnik turystyczny, bo jeszcze takiego nie spotkałem!

A przecież w podróży warto mieć jakieś pomocne narzędzie informacyjne, które pozwoli wyznaczyć trasę wycieczki, zasugeruje, co warto zobaczyć i zwiedzić oraz jak spędzić wymarzone wczasy. Wszyscy kochają wycieczki, wczasy i podróże, ale często czerpiąc informacje ze standardowych przewodników turystycznych mogą czuć się zawiedzeni,tym,co spotkają na miejscu. Dlatego też przede wszystkim polecam sprawdzone metody, czyli opinie znajomych, przyjaciół, kolegów, którzy wcześniej sprawdzili osobiście dany teren.

Można też zasięgnąć informacji na forum internetowym, gdzie bezinteresowni z reguły użytkownicy przekazują sobie wzajemnie niezbędne informacje o wycieczkach, wczasach, podróżach, które można spędzić w miejscach, o których czytamy w przewodnikach turystycznych. W swoim antykwariacie mam wiele używanych przewodników turystycznych, które zostały wydane w latach 90. XX wieku i na początku XXI wieku, ale żaden z nich nie jest pozbawiony pewnych błędów merytorycznych, które mogą uprzykrzyć nawet najlepiej zaplanowane i wymarzone podróże, wycieczki i wczasy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. ja za kazdym razem pisze na forum do ludzi, którzy byli tam gdzies sie własnie wybieram. mozna dowiedziec sie faktycznie o wiele wiecej z przewodników.No wiadmo czego mozna sie spodziewac. wole takie praktyczne rady

    Odpowiedz
  2. Zgadzam sie zdecydowanie fora i doswiadczenia znajomych zamaist przewodnikow.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz