Strona główna » Miejsca w Polsce do spędzenia długiego weekendu majowego

Miejsca w Polsce do spędzenia długiego weekendu majowego

W tym roku długość weekendu majowego sprzyja wyjazdom. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu (o ile nie ma się pracujących weekendów) i można odpoczywać pięć dni, od środy do niedzieli.

Jeżeli zaś weźmie się trzy dni urlopu to można leniuchować, aż dziewięć dni. Początek maja to okres, kiedy wszystko budzi się do życia, jest dużo słońca i robi się coraz cieplej, dlatego warto zdecydować się na majówkę w Polsce.
Na pewno jednym z najbardziej popularnych miejsc na wyjazd majowy jest Zakopane. Wprawdzie o tej porze roku nie można już jeździć na nartach, ale za to można chodzić po górskich szlakach i podziwiać piękne widoki. Można również wybrać się na drugi koniec Polski, czyli nad morze.

Wprawdzie kąpiele i długie plażowanie raczej nie będzie możliwe, ale przy odrobinie szczęścia krótkie wylegiwanie na słońcu i spacerowanie po plaży będzie możliwe. Poza tym na Helu na początku maja zaczyna się sezon windsurfingowy. Jeżeli zaś ktoś woli od morza i gór woli jeziora i lasy może z powodzeniem wybrać się na Mazury.

Wiosenna pora roku sprzyja pieszym wędrówkom po lasach. Można również wybrać się na spływ kajakowy. Oprócz najbardziej popularnych miejsc w Polsce są jeszcze inne, do których warto się wybrać na majowy weekend. Jednym z takich miejsc jest Kazimierz Dolny.

Jest to bardzo dobre miejsce dla osób, które lubią zwiedzanie lub chcą spędzić romantyczny weekend. To miasto jest idealne dla zakochanych. Fajną opcją jest również Lubuski Szlak Wina i Miodu, gdzie można spacerować pomiędzy winnicami, skansenami i w międzyczasie podziwiać piękne krajobrazy.

Osoby, które lubią spędzać czas na łownie natury i podziwiać widoki mogą również wybrać się Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Dla tych zaś, którzy lubią wędrówki po górach i zarazem chcą uniknąć dużej ilości turystów polecany jest Beskid Niski. Jak widać możliwości jest sporo, a tak naprawdę wiele miejsc nie zostało jeszcze wymienionych. Warto spędzić weekend majowy w Polsce. Urlop w Polsce, wcale nie musi być gorszy od urlopu za granicą.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz