Strona główna » Madera – kierunek podróży coraz większej liczby Polaków

Madera – kierunek podróży coraz większej liczby Polaków

Madera jest wyspą portugalską położoną na Oceanie Atlantyckim. Wyspa jest stosunkowo niewielka, bowiem jej powierzchnia to tylko 801 km2. W drugiej połowie XX wieku Madera stawała się coraz atrakcyjniejszym celem podróży turystycznych, początkowo bogatych Europejczyków, ale z czasem bardziej powszechnie.  Wyspa ta jest bardzo zróżnicowana pod względem geograficznym, przez co może być atrakcyjna turystycznie dla każdego człowieka. W centrum Madery możemy zaobserwować gęste dżungle, bujną roślinność, ogrody tarasowe, malutkie miejscowości położone pośród lasów. Główną atrakcję „zielonej” części wyspy stanowią tzw. „Levady”. Są to kanały, których zadaniem jest doprowadzanie wody do \”odciętych od świata\” miejscowości. Wzdłuż nich biegną liczne szlaki turystyczne, na których turyści mogą podziwiać rozmaite osobliwości przyrody.

Nie cała wyspa jest jednak „zielona”. Jeśli odwiedzimy wschodnie wybrzeże wyspy, to natkniemy się na jałowy teren przypominający pustynię. Wzdłuż wybrzeża rozciągaja się brunatne skały, o które robija się wzburzone morze.  Przyroda nie jest jednak jedyną atrakcja turystyczną Madery. Równie ciekawe są nowożytne miasta, które obfitują w interesujące zabudowania. Możemy do nich np. zaliczyć Funchal- stolice wyspy.

Wyjazd na wakacje na ta wyspę portugalską można zaproponować każdemu, zarówno osobie, która uwielbia piekne widoki, jak i komuś, kto lubi zwiedzać historyczne miejscowości.  Do swoistych ciekawostek można zaliczyć, że z wyspy pochodzi najsłynniejszy portugalski piłkarz- Cristiano Ronaldo.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Komentarze:

  1. a mozesz powiedziec czy lepiej kupic wycieczke w biurze podózy czy zorganizowac wyjazd na Madere samemu?

    Odpowiedz
  2. byłam na Maderze no i to jedne z moich najlepszych wakacji. Cudownie było.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz