Strona główna » Jak zaplanować zimowy urlop? Garść wskazówek

Jak zaplanować zimowy urlop? Garść wskazówek

Zima już niedługo się zacznie, dlatego warto pomyśleć o zimowym wyjeździe. Jak do tego się zabrać? Warto najpierw zastanowić się, w jakim terminie chce się wyjechać? Coraz częściej ludzie decydują się na wyjazd w okresie świątecznym, uciekając od tych wszystkich przygotowań świątecznych. Dużo osób decyduje się też na wyjazd w czasie sylwestra. Są osoby, które nie wyobrażają sobie inaczej przywitać Nowy Rok, niż na stoku. Niestety w przypadku wyjazdu świąteczno-sylwestrowego trzeba się śpieszyć. Oprócz daty warto pomyśleć, gdzie się chce jechać. Czy woli się zostać w Polsce, czy jednak wyjechać na urlop za granicę.

Najczęściej wybierane przez Polaków są włoskie miejscowości takie jak Livigno, czy Bormio. Coraz popularniejsze są również wyjazdy do Austrii i Francji. Jeżeli ktoś nie lubi jeździć na nartach, albo nie lubi zim może wybrać się do ciepłych krajów. Ceny są korzystniejsze.

Jak już ustali się, kiedy i gdzie się chce jechać, trzeba zdecydować się czy samemu chce się zorganizować wyjazd, czy przez biuro podróży. Oczywistą sprawą jest, że wykupienie wycieczki w biurze podróży jest łatwiejszą opcją. Trzeba jednak zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Po pierwsze warto sprawdzić, co jest w cenie wyjazdu, czy np. posiłki lub wypożyczenie sprzętu narciarskiego obejmuje koszt wycieczki. Poza tym warto sprawdzić, czy w cenę jest wliczony transport, czy trzeba dostać się we własnym zakresie. Warto też, dowiedzieć się jak jest z ubezpieczeniem.

Wiadomo, że wyjazdy na narty wiążą się z większym ryzykiem odniesienia kontuzji. Im niższa cena tym lepiej dokładnie ofertę sprawdzić. Niska cena powinna wzbudzić podejrzenia. Oczywiście nie każda tańsza oferta może wiązać się z tym, że coś jest nie tak z ofertą, ale lepiej dokładnie to sprawdzić.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz