Strona główna » Co zrobić ze swoim czworonożnym pupilem w czasie urlopu?

Co zrobić ze swoim czworonożnym pupilem w czasie urlopu?

Osoby, które posiadają psy, czy koty w momencie planowania urlopu stają przed dylematem, co zrobić ze swoim zwierzęciem. Nie każda osoba może zabrać ze sobą swojego pupila.

Nie każdy hotel, czy inny obiekt pozwala na zabranie ze sobą psa. Ponadto nie każde zwierzę dobrze znosi podróż samochodem, czy innym środkiem transportu. Co wtedy zrobić? Jak zapewnić swojemu zwierzęciu dobrą opiekę?

Najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie zwierzęciu u kogoś z rodziny. Zwierzę taką osobę zna, będzie czuło się bezpieczniej, a tęsknota za swoim właścicielem będzie mniejsza. Niestety nie każdy ma, u kogo zostawić zwierzę. Wtedy rozwiązaniem może być hotel dla zwierząt. Coraz więcej takich hoteli powstaje, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem oferty.

Niestety taki pobyt wiąże się z kosztami, około 30 do 50 zł za dobę. Ponadto trzeba zapewnić psu jego legowisko, zabawki, czy inne przysmaki. Pies musi posiadać także kartę szczepień. Inną opcją są osoby, które zajmują się sezonowo opieką nad zwierzętami. Zazwyczaj są to studenci, czy uczniowie, którzy chcą przez wakacje sobie dorobić.

Oczywiście trzeba wcześniej umożliwić spotkanie takiej osoby ze swoim zwierzęciem, dzięki temu zobaczymy jak pupil zareaguje na daną osobę, a zwierzę będzie miało okazje oswoić się z nową sytuacją i tymczasowym opiekunem. W okresie wakacyjnym nagminnie psy albo koty porzucane są przez właścicieli.

Zazwyczaj takie zwierzę umiera, bo nie umie sobie poradzić w nowych warunkach, albo w najlepszym razie trafia do schroniska. Dlatego planując swój wyjazd należy najpierw zapewnić opiekę swojemu zwierzęciu, a dopiero później załatwiać formalności związane z wyjazdem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Dodaj komentarz