Casamundo – portal domków letniskowych. Czy warto skorzystać?

Bartłomiej 26 lutego 2020

Casamundo jest serwisem oferującym noclegi w domkach letniskowych oraz w apartamentach. Portal istnieje na rynku od dziewięciu lat, a w Polsce od trzech lat. Siedziba firmy znajduje się w Niemczech w Hamburgu, a polskiej filii w Warszawie. Serwis oferuje noclegi w 32 krajach europejskich (np. w Bułgarii, we Włoszech, w Portugalii, na Malcie, w Trucji itp.).

Casamundo gromadzi 200 tysięcy noclegów. Można także znaleźć oferty noclegów na terenie Polski. Portal kieruje swoje usługi zarówno do osób, które nie chcą wydać dużo na wakacje i szukają tańszych noclegów, jak i dla osób, które mogą sobie pozwolić na droższe noclegi. Serwis zapewnia oferty wynajmu domków zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

W Casamundo można zacasamundorówno znaleźć noclegi w domkach letniskowych, domkach kempingowych, chatkach górskich, jak i apartamentach, czy też mieszkaniach letnich. Proces rezerwacji odbywa się online za pomocą strony internetowej. Najpierw należy wypełnić ankietę w wyszukiwarce ( miejsce pobytu, ile osób, typ pokoi, czas trwania urlopu).

Po wypełnieniu wyszukiwarka zaprezentuje listę ofert, które spełniają wymagania. Po dokonaniu wyboru można sprawdzić, jakie terminy są wolne. Jeżeli klient znajdzie dla siebie dogodny termin powinien wypełnić formularz rezerwacyjny oraz formę opłacenia wynajmu. Po zarezerwowaniu należy zapłacić zaliczkę, a całą kwotę do 28 dni przed wyjazdem. Dodatkowo na miejscu trzeba zapłacić kaucję.

Komentarze (43)

micchał

Korzystal ktos z ich usług? Szukamy domku w Bułgarii a maja fajne oferty

Gość

Zrobiłam rezerwacje w niedziele otrzymalam informacje ze musze zaplacic 30% wyslalam nastepnego dnia rezygnacje i niestety kontakt sie urwał strasza ze bede musiala pokryc koszty kary umownej 30% pobytu. Chore. Nie spotkałam sie z takim wyłudzeniem wczesniej. Nie polecam. Moja mama byla dokladnie w takiej samej sytuacji

Gość

Mam podobnie, zarezerwowałam, według ich kalkulacji muszę dopłacić ok 15% do widocznej ceny pobytu, zaraz anulowałam rezerwację natychmiast a teraz straszą kara za anulowanie.

Gość

Casamundo-porażka. Zdecydowanie nie polecam a wręcz odradzam!!!! Znalazłem interesujący mnie nocleg w Chorwacji (10 nocy) zapłaciłem wymaganą kwotę i otrzymałem potwierdzenie że wszystko przebiegło pomyślnie. Po 3 dniach otrzymałem maila od Bungalow.net następującej treści (mail w języku ang) „Dziękuję za Twoją wiadomość. Jak poinformowaliśmy również naszego partnera Casamundo, niestety zarezerwowany przez Państwa dom nie jest dostępny ze względu na opóźnienie synchronizacji w kalendarzach. Dlatego rezerwację należy anulować bezpłatnie, a kwotę otrzymasz z powrotem od naszego partnera. Bardzo nam przykro z powodu niedogodności” Od razu wykonałem telefon do Casamundo- otrzymałem odpowiedź że sprawdzą co się stało i oddzwonią. Czekałem na tel do kolejnego dnia, tel milczał więc postanowiłem skontaktować się z Casamundo ponownie. Udało się dodzwonić i otrzymałem informację że rzeczywiście Casamundo jest tylko pośrednikiem i Bungalow odwołał rezerwację ale mam się nie przejmować zwrócą mi całą kwotę którą zapłaciłem za rezerwację. Zadałem Pani z Casamundo pytanie- co w związku z tym czy zaproponują coś w zamian, czy otrzymam jakąś rekompensatę, gdyż ja gdybym chciał zrezygnować z rezerwacji z mojego powodu poniósł bym koszty… No niestety Casamundo umywa ręce i twierdzi że tak czasami się zdarza. Kasę na szczęście zwrócili. Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek rezerwacje przez tego pośrednika!!!

janek

do michal: my z grupą znajomych rezerwowalismy u nich dwa razy. W tym toku była to Hiszpania.W obu przypaskach nie było wiekszych problemów. ogólnie fajna spraa z tymi domkami no wiecej swobody;p

gosia

Witam Michal.Ja z mezem i dwojka znajomych wynajelismy apartament w chorwacji a dokladnie w puli wlasnie przez casamundo.Powiem tak biuro godne zaufania tak jak opisuja obiekty do wynajecia dokladnie tak jest nie ma zadnych niepozadanych niespodzianek.Ludzie na forach pisza ze nie mozna sie do biura dodzwonic to jest nie prawda panie z casamundo sa bardzo pomocne.Rezerwujac przez casamundo nie bedziesz zalowal naprawde warto cala nasza czworka na pewno bedzie korzystac z tego biura pozdrawiam gosia.

admin

fajnie, że Ci się udało:) oby wiecej zadowolonych

Gość

Gosia ty kłamczuszku ile ci zapłacili

ilona

Ja korzystałam z tego biura w tym roku.tydzien temu wrocilam z wakacji w Bułgarii. Jestem zadowlona. Wszystko było ok gdyby nie to, ze z opóźnieniem dostalismy dokumenty potwierdzające rejestracje

kaja

My z męzem i znajomymi wybieramy sie do Chorwacji we wrzesniu i szukamy jakiegos domku. Zastanawiamy sie nad Casmundo bo ma spory wybor tylko nie wiemy na co sie zdecydowac/ Lepiej domek letni, kembingowy czy mieszaknie? co polecacie? jakie warunki są? bo słyszałam ze w domkach na kempingu to tak średnio. Ja nie potrzebuje luksusu ale podstawowe rzeczy typu łazienka przydałyby sie;p

iga

ja byłam w tym roku z mezem i dziecmi w bułgarii. Wynajęlismy domek letniskowy. Bardzo fajna sprawa i warunki takie jak pisały w ofercie. A biuro jest jak najbardziej ok. Obsługa miła, ceny tez w miare

anita

a jak urlopy w czasie zimy? sprawdza się biuro w tej kwestii?

Kina

Ja bylam w Austrii. Wszystko bylo Ok. Nie we wszystkich obiektach sa skipassy w cenie, ale nie bylo problemu, zeby zalatwic je na miejscu.

formidable

Ja polecam! Korzystałam z nich dwa czy trzy razy, zawsze uczciwie, tak jak w opisie.

Renata

Rezerwowałam apartament dla dwóch osób w miejscowości Agerola (Włochy – Wybrzeże Amalfi)w marcu 2013 – wyjazd 6 lipca. Nie mieliśmy żadnych problemów z rezerwacją i dotarciem na miejsce. Opis obiektu był właściwy, byliśmy nawet mile zaskoczeni, bo zarówno otoczenie jak i sam apartament były urocze – piękne położenie, czysty i funkcjonalny apartament, duży taras z widokiem na morze, parking. Pierwszy raz rezerwowaliśmy miejsce przez casamundo i mieliśmy trochę obaw, ale nie było powodu. Polecam.

Beata

Wyjechaliśmy w tym roku na Węgry po raz pierwszy z Casamundo.Nie ukrywam że miałam wiele obaw… Po przyjeździe zostaliśmy mile powitani i pokierowani do domku.Jedyny minus jaki znalazłam to to, że przy rezerwacji domku nie było napisane że to bliźniak.Domek zadbany i czysty,basen rewelacja.Polecam!!

slazak

witam-polecam cosomundo bylem na chorwacji w miejscowosci RABAC i polecam,zero problemuw z firma na miejscu gdy przyjechalem nie moglem sie dogadac z wlascicielem zadzwoniulem do polski do biura cosomundo 20 min wlasciciel jusz wszystko wiedzial zaraz dzwonili na chorwacje i bylo miodzio zero problemuw ,a tez podchodzilem z podejrzliwie co do firmy polecam ,w tym roku tez z nich korzystam

Gość

W tej chwili to się niestety już zmieniło.Własnie wracam z Itali i mam spore zastrzeżenia do Casamundo bo w tyg pracują do 17 a w weekendy wcale.Trzeba dzwonić do ich partnera w Niemczech,a uzyskanie połączenia po polsku albo po angielsku to spore wyzwanie.Mnie się nie udało.Własciciel spodziewał się nas dzień później, a mówił tylko po włosku.Nie było możliwości porozumienia się.Pomogł obcy człowiek, tak wiec nie polecam.

mycatherina

jakie wrażenia macie o casamundo? Polecacie?

walkmar

Moje bardzo pozytywne, rezerwuję sobie u nich co roku domki na wakacje już od kilku lat i jeszcze się nie zawiodłam w tym jedziemy z mężem, jego siostrą i jej mężem do Włoch, wynajęliśmy ten śmieszny domek z kamienia i już nie mogę się doczekać 🙂

tirti

ja też szukam czegoś we Włoszech, pierwszy raz będę korzystać z takiej strony, zawsze jeździliśmy z kumplami na żywioł, ale trzeba się trochę ustatkować, zwłaszcza jak się jest na rehabilitacji po wypadku 😉 polecacie jakieś regiony mało wymagające? Z dobrymi kwaterami?

toron27

Dolomitów Ci nie polecę, ale może Toskania albo któraś z wysp: Sardynia, Sycylia, Liguryjskie? jest w czym wybierać kwater do wyboru do koloru i ceny też przystępne, z pewnością coś znajdziesz 🙂

toudisw

a jak jest z cenami, są jakieś tanie oferty? Takie na studencką kieszeń?

gagor

masz w wyszukiwarce zakres cenowy, ustaw sobie i ci wyszuka takie kwaterki na twoją kieszeń 😉

wk84

a jak jest z opłatami?

ksery

Dostajesz potwierdzenie na skrzynkę i tam masz dane do przelewu, w umowie masz zapisane, że musisz 25% zapłacić a resztę jakoś tak ponad miesiąc przed przyjazdem

maniut

ooo to nie na miejscu??? a jak się okaże, że to jakiś kant i zamiast apartamentu stoi jakiś barak to co? Trochę się boję tak w ciemno wpłacać

kaszeba

no mnie się nie zdarzyło żałować a byłam kilka razy w domkach rezerwowanych tutaj w Hiszpanii i na Węgrzech

lamarck

Oni też odpowiadają za wiarygodność ofert, nie martw się aż takiej róznicy to nie będzie, pewnie mogą być jakieś drobne, ale to wtedy dzwonisz do nich i wyjaśniasz, a najlepiej z właścicielem jeśli się da

Gość

hhehe z wlascicielem ciekawe w jakim jezyku bedziesz wyjsniac? po bulgarsku w wlascicielem domku czy po niemiecku z kierowniczka casamudno

prymus15

czy znajdzie się osoba, która może potwierdzić bezpieczeństwo związane z rezerwacją tych domków letniskowych? Marzy mi się taki domek we Włoszech, ale nie chcę wynająć nieistniejącego obiektu, tyle teraz ostrzeżeń o tym że właśnie ostro oszukują…jeśli korystaliście to dajcie znać jak to wygląda.

wowa

Kolego, różnica polega na tym, że tutaj rezerwujesz nocleg przez portal, wszystko jest rejestrowane, a więc w razie cego masz przecież gdzie dochodzić roszczeń wobec firmy, nie?

Gość

Co ty pieprzysz gdzie chcesz dochodzić tych roszczeń

cymbelin

Nie być taki mądry, człowiek przejedzie pół Europy i nie znajdzie swojego noclegu to wtedy dopiero będzie problem…ja tam rozumiem, ale co do tej strtony to korzystałem już parę razy i mogę potwieedzić, że nie ma z nią problemów, rezerwacja jest bardzo prosta, a oferta faktycznie spora, jest w czym wybierać.

andruch

Słabo trochę z wyborem tych miejsc noclegowych w niektórych regionach, ale tak poza tym to miejsce godne polecenia, jeszcze się nie zawiodłem.

piwo

Jest jakiś problem z tym portalem niestety, nie mogę zakończyć rezerwacji…przechodzą do płatności i kompletnie nic się nie dzieje, nie działają te przyciski żeby pozatwierdzac zamówienie, lipa jakaś i tyle.

maniut

No powiem szczerze, ze jak zacząłem ogladac te wszystkie domki, a w asadzie przypadkiem trafiłem na to miejsce, to az mnie ochota naszła żeby sobie do austri pojechać i w gorach taki domek wynająć. Aj co to by były za wakacje 😀 😀 fajnie ze ceny są tam całkiem przystępne.

rak39

Ceny nie sa wcale az tak atrakcyjne jakby moglo się wydawac, ale za to na plus duzy to, ze jest wygoda poszukiwania ofert zagranicznych, a i do tego także po prostu bezpiecznie się rezerwuje w taki sposób.

jaari

Ktoś wie przypadkiem czy tam trzeba rejestrować swoje konto żeby wynajmować czy można tak po prostu? Proszę o szybkie info!!!

geolex

Git, z rodzinką we Włoszech ostatnio byłem i było spoko.

amadeuszamad

Domki to nie, ale pensjonaty są mega fajne, do chorwacji szczególnie polecam sobie pojechać 😉

sandiego

Miło spędziłem czas dwa miesiące temu w jednym z pensjonatów, więc nie mam zastrzeżeń.

Gość

W jakim języku dogadam się na miejscu z właścicielem apartamentu ?

Gość

Po Angielsku.

Gość

Czy ktoś z obecnych tutaj odwiedzał już może Włochy z ofertą tej firmy Casamundo? Mam trochę obaw bo nigdy z ich usług nie korzystałam, a wiadomo jakie to dzisiaj jaja się dzieją z tymi wszystkimi firmami…jeśli mieliście z nimi styczność to piszcie proszę jakie macie wrażenie z wyjazdów i czy w ogóle było fajnie 😀

Gość

NIE POLECAM!!! 4 lata temu zarezerwowałem u nich tygodniowy pobyt w Danii, z ważnych względów rodzinnych nie wyjechałem, nie zwrócili mi nawet grosza za niewykorzystany pobyt, pieniądze poszły się ry…..

Gość

Niby z jakiej okazji mieliby cokolwiek zwrocic???

Gość

Ja nie polecam. Raz korzystałam. Że względu na covid (na całe szczęście) nie płaciłam pieniędzy bo do końca nie było wiadomo czy wyjazd dojdzie do skutku. Gospodarze obiektu kontaktowali się z nami i zaproponowali inny termin w innej lokalizacji. Niestety nie miałam możliwości zmiany terminu urlopu. Napisali że bezpłatnie anulują naszą rezerwację. Odpisali też że pieniądze zostały zwrócone. Casamundo nie oddało nam zaliczki.

Gość

problem z dodzwonieniem pod wskazany numer telefonu na email też nie odpowiadają i nie wiem gdzie mam jechać pomimo wpłacenia zaliczki

Gość

Ostrzegam! Do biura probuje sie dodzwonic od kilku dni w różnych porach dnia- po 30 min oczekiwaniu nastepuje automatyczne rozlączenie. Na maile tez nikt nie odpowiada. Moj wyjazd jest za tydzien, wszystko oplacone a nie otrzymalam zadnych dokumntów. To samo dotyczy TUI ferienhouse do ktorych nalezy wynajęty przeze mnie apartament!

Gość

Nie polecam nie rezerwujcie nic u nich ,zarezerwowałam apartament w Chorwacji i na 3 dni przed wyjazdem meil od ich partnera że wyjazd nie dojdzie do skutku mimo opłaconego w całości pobytu ponieważ nie są w stanie zapłacić właścicielowi obiektu

Gość

No niestety ja się zawiodłam zdjęcia nie odzwierciedlały obrazu pomieszczeń jakiego zastałam po przyjeździe.

Gość

Casamundo-porażka. Zdecydowanie nie polecam a wręcz odradzam!!!! Znalazłem interesujący mnie nocleg w Chorwacji (10 nocy) zapłaciłem wymaganą kwotę i otrzymałem potwierdzenie że wszystko przebiegło pomyślnie. Po 3 dniach otrzymałem maila od Bungalow.net następującej treści (mail w języku ang) „Dziękuję za Twoją wiadomość. Jak poinformowaliśmy również naszego partnera Casamundo, niestety zarezerwowany przez Państwa dom nie jest dostępny ze względu na opóźnienie synchronizacji w kalendarzach. Dlatego rezerwację należy anulować bezpłatnie, a kwotę otrzymasz z powrotem od naszego partnera. Bardzo nam przykro z powodu niedogodności” Od razu wykonałem telefon do Casamundo- otrzymałem odpowiedź że sprawdzą co się stało i oddzwonią. Czekałem na tel do kolejnego dnia, tel milczał więc postanowiłem skontaktować się z Casamundo ponownie. Udało się dodzwonić i otrzymałem informację że rzeczywiście Casamundo jest tylko pośrednikiem i Bungalow odwołał rezerwację ale mam się nie przejmować zwrócą mi całą kwotę którą zapłaciłem za rezerwację. Zadałem Pani z Casamundo pytanie- co w związku z tym czy zaproponują coś w zamian, czy otrzymam jakąś rekompensatę, gdyż ja gdybym chciał zrezygnować z rezerwacji z mojego powodu poniósł bym koszty… No niestety Casamundo umywa ręce i twierdzi że tak czasami się zdarza. Kasę na szczęście zwrócili. Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek rezerwacje przez tego pośrednika!!!

Zostaw komentarz